Як розпізнати фобію
Страхи та фобії – тема суперечлива та завжди актуальна. Коли ж, насправді, це є нормальним станом – боятись, а коли – людина потребує допомоги фахівця. Якщо Ви введете в пошуковик «страх та фобія», то перед Вами з’явиться більше 2 млн. результатів! Як не загубитись в тому всьому інформаційному потоку та знайти відповіді на той запит, який цікавить саме Вас?
Отож, короткий «гайд» від нас:
Страх – абсолютно нормальна реакція на ситуації, предмети, об’єкти, які, дійсно, загрожують життю. І, навіть, якщо наш мозок сприймає ситуацію, як загрозливу, хоча реальної небезпеки насправді немає, то злякатись – це теж нормально. Особливо, якщо це мозок дитини. Тому, навіть існує поняття вікових страхів. І є абсолютно нормальним, що дитина певного віку може боятись темряви, висоти, води, спілкування, тощо. В усіх нас є індивідуальна чутливість до різних подразників, які викликають страх – і це теж є нормальним.
Проблемою страх стає тоді, коли він:
- занадто сильний (і тим, в свою чергу, може злякати людину ще більше);
- занадто стійкий;
- його виникнення абсолютно не відповідає силі подразнику (може виникнути навіть при думці про «страшну ситуацію, чи предмет»);
- дуже заважає жити в спокої та комфорті.
От тоді – ми маємо справу із фобіями. І, власне, тоді потрібно звертатись за допомогою. Людина не може мати фобію змій, тому-що думає, що вона може злякатись змію, коли з нею зіштовхнеться. Фобія – це завжди про «зараз». Це завжди про нестерпне життя в «кімнаті страху». Але, є добра новина – фобії на сьогоднішній день, досить добре вивчені та досліджені. До того ж, існують ефективні методи їх лікування. І, в першу чергу, звісно це – психотерапія! Якщо Ви відчуваєте, що страху у Вашому житті аж занадто – Ваш час до змін настав! Ви маєте керувати своїм страхом, а не він Вами!